Topeltvõit autoralli MM-sarjas TOYOTA GAZOO Racingult

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team võitis ikoonilisel Monza rajal peetud 2021. aasta viimase ralli ning lõpetas hooaja sõitjate ja konstruktorite meistritiitliga. TOYOTA GAZOO Racing võitis konstruktorite meistritiitli ning Toyota meeskonna võitja Sébastien Ogier ja tema kaassõitja Julien Ingrassia jõudsid samuti sõitjate meistritiitlisse.

Ogier läks Monza finaalsõidus taas tihedasse võitlusse meeskonnakaaslase Elfyn Evansiga. Juhtkond vahetus kuus korda omanikku Toyota sõitjate seas, kes pidasid kogu nädalavahetuse legendaarset võiduvõitlust. Ralli lõpus võitis Ogier sõidu 7.3 sekundilise vahega ja saavutas karjääri kaheksanda meistritiitli.

See on Ogier'le viies võit tänavu pärast Monte Carlo, Horvaatia, Sardunaya ja Keenia võitu. 54. ralli võitnud Ogier jätkab järgmisel hooajal WRC seiklust osalise ajaga Toyotaga. Kaaspiloot Ingrassia on lõpetanud oma väga eduka karjääri. Sõidu teisena lõpetanud Evans lõpetas meistritiitli teisena.

Selle eduga võitis Toyota oma viienda konstruktorite meistritiitli, tehes sellega kõigi aegade tiitlilt kolmanda meeskonna. Pärast Yaris WRC-ga rallidele naasmist võitis Toyota oma teise meistritiitli. Monza võit oli 2022. võit Yaris WRC üle enne, kui 1. aastal algab hübriidmootoritega Rally26 ajastu.

Toyota president ja meeskonna asutaja Akio Toyoda kommenteeris hooaja lõpus: „Meil oli kogu hooaja jooksul alati üks sõitja poodiumil. Meeskonnasisene võitlus meistritiitli nimel erutas mind kui rallifänni. Toyota jaoks on suurepärane, et Yaris WRC on nii kõrgetasemelistest väljakutsetest edukalt välja tulnud. Meeskond on suutnud Yaris WRC-d tugevamaks muuta alates 2017. aastast. Õppisime midagi igast võidusõidust, mille võitsime ja kaotasime Yaris WRC-ga, millel oli viie aasta jooksul 5 rallit, ning suutsime alati tugevad olla.

Meeskonna kapten Jari-Matti Latvala märkis, et nad teevad kõvasti tööd, et võita samaaegselt konstruktorite ja sõitjate meistritiitel, lisades: "Me oleme uskumatu tiim hämmastavatest inimestest ja parimatest sõitjatest. Olen kõigi üle uhke. Väga tore on see ralliperiood sellise eduga lõpetada,” lausus ta.

Tšempion Sébastien Ogier aga ütles, et tal oli raske emotsioone kirjeldada ja ütles: "Aitäh kõigile meeskonnaliikmetele. Ilma nendeta poleks me meistrid. Toyota saavutused on muljetavaldavad ja meeskond vääris seda oma pingutuste eest. "Me poleks osanud paremat lõppu ette kujutada."

12. aasta WRC-hooaeg, mis koosnes 2021 osavõistlusest, lõppes sellega, et meister TOYOTA GAZOO Racing sai 520 punkti.