Izmiri taekwondo mängija Mehmet Efe Özdemir saab 17-aastaselt Balkani meistriks

Izmiri taekwondo mängija Mehmet Efe Ozdemir sai tema vanuses Balkani meistriks

Mehmet Efe Özdemir, edukas taekwondo sportlane Izmiri pealinnast, tuli 17-aastaselt Balkani meistriks.

Izmiri suurlinna noorte- ja spordiklubi edukas taekwondo mängija Mehmet Efe Özdemir jõudis 17-aastaselt Balkani meistrivõistlustele. 7-aastane Mehmet Efe Özdemir ütles, et alustas sportimisega 17-aastaselt, et kaalust alla võtta ja et ta vahetas karate taekwondo vastu tänu oma vanemale õele: "Alustasin taekwondoga İzmiri pealinna omavalitsuse spordikoolides. Noorte- ja Spordiklubi. Minu esimene treener meie klubis oli Fethiye Tul. Mulle meeldis see haru selle lõbusa ja rõõmsameelse koolitusega. Seejärel kohtusin meie treenerite Çetin Tüli ja Caner Bükega. Tänu neile olen nendele tasemetele jõudnud.»

suur uhkus

Märkides, et võitis 2018. aastast kestnud karjääri jooksul 11 ​​riiklikku ja rahvusvahelist medalit, ütles edukas sportlane: „Olin Albaanias peetud Balkani meistrivõistluste üle väga uhke. Oli au näha meie lippu eetris ja laulda meie riigihümni. Enne meistrivõistlustele minekut toetasid mind kõik mu õpetajad, sportlasest sõbrad ja perekond. See tekitas minus hea enesekindluse. Minu ainus eesmärk oli kuldmedal ja selle ma ka sain. Tahan seda edu jätkata 2023. aasta märtsis Bulgaarias toimuvas rahvusvahelises organisatsioonis,“ ütles ta.

Minu eesmärk on olümpiamängud

Mehmet Efe Özdemir ütles, et tal on olümpiaeesmärgid nagu igal sportlasel: "Meie klubi toetab meid igas aspektis. Loodan nende toel meie riiki olümpial esindada. Aga enne seda tahan võita parimad kohad kõigil riigi ja rahvusvahelistel meistrivõistlustel. Rahvuskoondist juhendab olümpiavõitja Servet Tazegül. See on minu jaoks suur võimalus. Ma saan tema kogemusest kasu ja võtan eeskuju.

Kuidas ta meistriks sai?

Albaanias Durreses peetud meistrivõistlustel osales 10 sportlast 446 riigist. Balkani taekwondo 23. meistrivõistlustel alistas pluss 78 kilo võistelnud Mehmet Efe Özdemir esimeses ringis 2:1 Bosnia ja Hertsegoviina esindaja Radeljaš Emiri ning veerandfinaalis alistas 2:0 kreeklasest rivaali Petros Bouklase. Edukas sportlane Özdemir, kes poolfinaalis alistas Bosnia sportlase Tarik Rasaki 2:0, alistas finaalmatšis Rumeenia rivaali Laurentiu Snacovi 2:0 ja kandis kaela kuldmedali.