U17 tüdrukute käsipallikoondis pääses finaalgruppi

U tüdrukute käsipallikoondis pääses finaalgruppi

Võisteldes 16. Vahemere käsipalli konföderatsiooni U17 tüdrukute meistrivõistlustel, võitis meie U17 tüdrukute rahvuskoondis grupis kõik kolm kohtumist ja pääses finaalgruppi.

Rahvusmeeskond alistas eile peetud esimeses kohtumises Tuneesia 27:15 ja seejärel võõrustaja Kreeka 19:17. Täna peetud Rumeenia kohtumises samuti 32:24 võitnud U17 koondis lõpetas oma alagrupi liidrina ja pääses finaalgruppi.

Kreekas Nafplios Traida spordihallis peetud kohtumises võitis rahvusmeeskond oma esimeses kohtumises Tuneesia vastu kõik kolm perioodi 9:3, 8:6 ja 10:6 ning võitis kohtumise 27:15 ja sai viis punkti.

Teises eile peetud kohtumises läks U17 tüdrukute koondis vastamisi võõrustaja Kreekaga. Kui esimesel perioodil juhtis Kreeka 7:4, siis teisel poolajal olid meie rahvusmeeskonnad ees 9:5 ja kolmandal 6:5, võites kohtumise 19:17 ja visates neli punkti.

Oma viimases alagrupimängus võitis ta kohtumise Rumeenia vastu kõigi kolme perioodi skooridega 9:10, 8:12 ja 7:10 ning viskas viis punkti. Nende tulemustega lõpetas meie rahvusmeeskond grupi liidri 14 punktiga. Pärast homme meistrivõistluste alagrupimängude lõppemist selgub lõplik grupimäng.

Meistrivõistlustel, kus võistleb üheksa riiki, peetakse matše kolmel perioodil, iga võidetud perioodi eest antakse üks punkt, viigiga lõppenud perioodi eest pool, võitjameeskond 2 punkti ja iga viigi eest üks punkt. Meistrivõistluste mängud, kus oma gruppide kolm paremat meeskonda pääsevad finaalgruppi, Kreeka Käsipalliliit Youtube kanalil otseülekanne.

Peatreener Serkan İnci juhendatavasse U17 tüdrukute rahvuskoondisse kuuluvad järgmised sportlased:

Väravavaht: Betul Yilmaz, Hiranur Ozturk
Vasaktiib: Şilan Yılmaz, Viyan Asmin Avras, Ela Hüzmeli
Vasak poolkaitsja: Bugu Sonmez, Hande Muhcu
Keskmine tagamängija: Buket Seven, Öykü Doga Harmancı
Parem tagamängija: Ilayda Yuksel, Azra Ozturk
Parem tiib: Sümeyye Durdu, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç
Pivot: Zehra Karadavut, Sudenaz Kıyga
Tehniline personal: Serkan İnci (peatreener), Tolga Köybulan (treener), Ragıp Demirman (treener), Nuray Güney (PSK. Performance), Simay Şahinoğlu (füsioterapeut)