Işıki ja Bayrami edukas esinemine İzmiri maratonil

"Türgi kiireim maraton" Maraton Izmir Avek, mille Izmiri suurlinnavalitsus korraldas sel aastal juba 5. korda, sõideti 5 tuhande 600 sportlase osavõtul. World Athletics Label Marathon Izmir Avek International Road Races kategoorias osalesid sportlased 38 erinevast riigist. 600-kilomeetrisel sõidul, millest võttis osa 42 eliitsportlast, saavutas meeste arvestuses esikoha keenialane Vitalis Kibiwot ajaga 02.11.08. Teiseks tuli etiooplane Sendeku Alelgn ajaga 02.13.42 ja kolmandaks keenialane Silas Kurui ajaga 02.13.47. Naistest võitis 42 kilomeetri jooksu etiooplanna Aamelmal Tagel ajaga 02.37.26. Teiseks tuli taas etiooplane Bekelech Bedada ajaga 02.42.10 ja kolmandaks jaapanlane Suguru Oktabe ajaga 02.43.16.

JOOKSID 5 TUHAT 600 SPORTLAST

Päeva esimene start anti hommikul kell 07.00 10 kilomeetri kategoorias. Kell 07.00 Kültürpargis İZFAŞ vana maja eest jooksmist alustanud sportlased naasesid Mustafa Kemal Sahili puiesteelt Köprü trammipeatusest ja lõpetasid jooksu İZFAŞ maja vastassuunavööndis. Özlem Işık Manisa Büyükşehir Belediyesporist läbis raja 40 minutiga ning tuli Tuğçe Karakaya ja Natalia Kahramani järel kolmandaks. Ahmet Bayram saavutas 35 minutiga läbitud rajaga 45-49-aastaste meeste arvestuses esikoha ja üldarvestuses kuuenda koha.