Vitalis Kibiwoti maraton alistas Izmiri Aveki tippkohtumise!

Izmiri pealinna omavalitsuse poolt sel aastal viiendat korda korraldatud "Türgi kiireim maraton" maraton Izmir Avek, kus osalesid sportlased üle maailma ja meie riigist. Hingematval maratonil tuli meeste arvestuses esikohale keenialane Vitalis Kibiwot ja naiste arvestuses etiooplane Aamelmal Tagel.

Izmiri linnavalitsuse poolt sel aastal viiendat korda korraldatud "Türgi kiireim maraton" maraton Izmir Avek sõideti 5 tuhande 600 sportlase osavõtul. World Athletics Label Marathon Izmir Avek International Road Races kategoorias osalesid sportlased 38 erinevast riigist. Sel aastal toetasid maratoni Sidrex, İzmirli, SPX, Kula Doğal Mineral Water ja Thera Vita, mille sponsoriks oli Avek Automotive. See oli värviliste piltide stseen enne ja pärast võistlust. Kimonosid kandvad võistlejad, tribüünidel saatjad ja igas vanuses Izmiri elanikud muutsid Kültürpargi värvide mässuks. Jooksu põnevus ning rõõm muusikast ja tantsust pakkus toredaid tunde kõigile osalejatele.

Esikoha saab Kenya ja Etioopia

38-kilomeetrisel sõidul, kus osales 600 eliitsportlast 42 riigist, saavutas meeste arvestuses esikoha keenialane Vitalis Kibiwot ajaga 02.11.08, teiseks tuli etiooplane Sendeku Alelgn ajaga 02.13.42 ja keenialane Silas Kurui. kolmas 02.13.47-ga. Mustafa Kemali puiestee kaudu Karşıyaka Hommikul rannikul alanud tugev tuul takistas võidusõitjate kiirust ja rajal rekordi löömist. Naistest võitis 42 kilomeetri jooksu etiooplanna Aamelmal Tagel ajaga 02.37.26. Teiseks tuli taas etiooplane Bekelech Bedada ajaga 02.42.10 ja kolmandaks jaapanlane Suguru Oktabe ajaga 02.43.16.

Jooksus 5 tuhat 600 sportlast

Päeva esimene start anti hommikul kell 07.00 10 kilomeetri kategoorias. Ligikaudu viis tuhat sportlast startisid kell 07.00:42 Kültarpargi vana İZFAŞ maja eest. Jooksjad naasesid Mustafa Kemal Sahili puiesteel asuvast Köprü trammipeatusest ja lõpetasid jooksu İZFAŞ hoone vastas asuval rajal. Samast punktist anti 08.00-kilomeetrise jooksu start kell XNUMX:XNUMX. Sportlased Alsancaki kaudu KarşıyakaTa jõudis ja pöördus tagasi, enne kui jõudis Bostanlı kai juurde. Sportlased jõudsid İnciraltısse sama rada, seekord Mustafa Kemal Sahil Boulevardi kaudu, ja naastes Marina İzmirist ning lõpetasid võistluse stardipaigas.

Jooksul osales ka Bengisu Avcı

Mõlema võistluse stardis osalesid Izmiri linnavalitsuse asekantsler Ertuğrul Tugay, Izmiri pealinna noorte- ja sporditeenuste osakonna juhataja Hakan Orhunbilge, Izmiri noorte- ja spordiprovintsi direktor Murat Eskici, Izmiri pealinna spordiklubi president Hüseyin Egeli ja kuulsad treenerid Ertuğrul Tugay. Yanal. Hüseyin Eroğlu andis selle koos. Bengisu Avcı, esimene ja ainus türklanna maailmas, kes läbis Ocean Sevensi seitsmest kanalist neli, Izmiri ujuja, asus stardis Sidrex Running Teamiga.

10 kilomeetri jooksu võitjad on selgunud

10-kilomeetrises jooksus oli meeste järjestus Mohammad Hosein Tayebi, Ahmet Civci ja Bedri Şimşek, naistest ja Türgi naistest lõpetasid selle järjestusega Tuğçe Karakaya, Natalia Kahraman ja Özlem Işık. 10 kilomeetrit Osman Erkam Şafak meestele vanuses 35-39, Natalia Kahraman naistele, Tahsin Ersin Kurşunoğlu meestele vanuses 40-44, Negin Ayromloo naistele, Ahmet Bayram meestele vanuses 45-49, Yasemin Karasu Ertun Dönmez naistele, Oktale. mehed vanuses 50-54 aastat, Oktay Ertunç naistele Leyla Erbay, Ayhan Duymuş meestele vanuses 55-59, Gülşen Sönmez naistele, Abdullah Ertekin meestele vanuses 60-64, Raziye Arabacı naistele, Hanis Breuninger meestele vanuses 65-69. , naiste arvestuses saavutasid esikoha Fatma Musal, 70-74-aastaste naiste arvestuses Mehmet Yavuz Vural, naiste arvestuses Ertuğ, İsmail Yörükoğlu 75-79-aastaste meeste arvestuses ja Türkay Atalay.

Auhindu jagati 10 kilomeetri jooksu eest

Kültürpargis toimunud autasustamistseremoonial andis Izmiri suurlinna volikogu CHP Group 10-kilomeetrise jooksu võitjatele üle auhinnad. Sözcüja Karabağlari valla abilinnapea Elvin Sönmez Güler, Izmiri suurlinna omavalitsuse noorte- ja spordiosakonna juhataja Hakan Orhunbilge, Izmiri noorte- ja spordidirektoraadi sporditegevuse harujuht Enver Yılmaz, Ersun Yanali fondi president Ersun Yanal, Avek Automotive Managementi peadirektor Derya Uluğ.

Izmiri pealinna volikogu CHP Group SözcüSel ajal, kui Elvin Sönmez Güler võitjatele auhindu üle andis, andis Izmiri pealinna linnapea dr. Öeldes, et Cemil Tugay tõi oma tervitused: „Meie president tänas teid kõiki osalemise eest. "Õnnitleme kogu südamest kõiki meie sportlasi ja õnnitlen teid veel kord osalemise ja jõu eest," ütles ta.